CZ EN

 

Spoluzakladatel & frontman dnes již neexistující jazz-hiphopové formace Private Collective, se kterou vydal eponymní EP (2012).

 

Spolupracoval s mnoha umělci & projekty napříč česko-slovenskou kulturní scénou - En.Dru, Pitchbender (support Robert Glasper Experiment - Mladí Ladí Jazz 2014), VOILA!, Dan Bárta, Fehero Rocher (support Richard Bona, Bratislava Jazz days 2015), The Documents, MADFinger, Pandeiro Repique Duo, Duhan, Erika Fečová, Honza Peroutka a další.

Od roku 2014 je taktéž jednou třetinou kabaretně-hudebního tria The Merry Freaks, po boku stepařky, choreografky a umělkyně Carli Jefferson & herce/hudebníka Wiliama Valeriána.

Jako autor hudby či jako hudebník se podílel na mnoha divadelních projektech – GOLEM (+Golem Cube), Deník 1959-1974, Čechov na Jaltě, Chaplinovi Děti, Poincarého Doměnka, Otcizení a další.

 

Na přelomu let 2016/17 vydal šesti trackový jazz-boombapový kompilát 'Six Pieces' & experimentální album 'Notions Of Everyday Life' ve spolupráci se zpěvačkou Sisou Feher. Se Sisou mají na svědomí taktéž úspěšné video-singly 'All Over Again' & 'The Old Town Etudes'.

 

Aktivně vystupuje v těchto konstelacích:

 

En.Dru & JeN Hovorka
Live looping improvizační show s beatboxerem & multi-vokalistou En.Dru. Širokospektrální hudební inprovizace rozprostírající se od hiphopových & down-tempových groovů přes house až po hudbu s vlivy world music.

 

Carpet Cabinet

8 člená energická formace hrající autorské kompozice na pomezí žánrů jako neo-soul, funk, d'n'b, hiphop či r'n'b.
 

Sisa Feher & JeN Hovorka

Od neo-chansonu až po experimentálnější hudební koláže – originální repertoár komponovaný v kombu se skvělou multi-žánrovou zpěvačkou Sisou Feher.

Hovorka-Dlapa-Hauser-Lipensky

kvarktet progresivních instrumentalistů zaměřující se na interpretaci vlastních kompozic. Od zemitých hiphopových groovů po avantgradnější polohy jazz-rapové fůze.